PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Čtvrtek 18.07.2024
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

České Budějovice hostily A.T.I.C. ČR

ČESKÉ BUDĚJOVICE (nj): Ve čtvrtek 17. října se v hotelu Malý pivovar konalo jednání celostátního členského fóra Asociace turistických informačních center ČR.
Po zahájení následovalo schvalování programu, volba komisí a další procedurální záležitosti. Poté nastávají slavnostní okamžiky, když z rukou prezidenta asociace Miroslava Foltýna přebírají čekatelé na členství certifikát, který potvrzuje, že se tímto okamžikem stali řádnými členy. Novými členy se stala informační centra z Vyškova, Kamenice nad Lipou, Rýmařova, Slavonic, Písku, Kaplic, Domažlic, Bohema Zlaté Hory. Novými čekateli na členství se stala infocentra z Říčan a Žatce.
Účastníci jednání se dále seznámili s průběžným hodnocením činnosti rady, s průběžným hodnocením plánu činnosti za letošní rok, se závěrečnou zprávou o hospodaření za rok 2001, s průběžnou zprávou o hospodaření za devět měsíců letošního roku a se zprávou revizní komise.
Diskuse se rozvinula kolem předloženého plánu činnosti na rok 2003, kdy byly některé body programu upřesněny a plán doplněn o další nezbytné úkoly. Současně byl schválen i rozpočet na rok 2003.
Ještě větší diskuse byla kolem předloženého návrhu Stanov, zejména co se týče názoru na to, zda má být asociace organizací cechovního typu. Padlo několik návrhů a protinávrhů. Výsledek hlasování byl ten, že asociace bude nezávislým cechem tak, aby mohla lépe ovlivňovat podmínky a kvalitu fungování turistických informačních center v České republice.
Poté následovala přestávka, ve které se sešly podle krajů přítomní členové, aby zvolili své zástupce do celostátní rady asociace. O výsledcích informujeme na jiném místě. V organizačních záležitostech byl projednán návrh na vypsání výběrového řízení na zřízení a vedení sekretariátu asociace.
Po ukončení oficiální části jednání členského fóra se konal seminář s pracovníky cestovního ruchu z Krajského úřadu Jihočeského kraje, Městského úřadu Českých Budějovic, Jihočeské centrály cestovního ruchu a jihočeské Hospodářské komory.
Večer se účastníci zúčastnili prohlídky místního Budvaru s ochutnávkou a od půl deváté byl zahájen dlouho očekávaný společenský večer s Budvarem v hotelu Malý pivovar. Páteční den patřil prohlídce Českých Budějovic a dalších míst v Jihočeském kraji. Režii celého dvoudenního setkání připravilo Turistické informační a mapové centrum v Českých Budějovicích, člen naší asociace.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

09.11.2002 v 20:15Luděk Šorm, IC Pardubice

Zdravím všechny kolegy a hlavně Marcela Goetze z Budějovic. Ten "tiskový mluvčí" v úvodu členského fóra byl fakt super...


Zveřejněno 09.11.2002 v 16:21 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA